Backup.
Kopia zapasowa danych.

Co musisz wiedzieć o kopii zapasowej danych?

Backup, czyli kopia zapasowa danych to jeden z najważniejszych elementów w Twojej firmie. Dane Twojej firmy są najważniejsze. Twoja firma to dane. Dane dostawców, dane klientów, kontakty, e-maile, dokumenty, programy sprzedażowe, programy finansowo-księgowe, CMS, CRM, ERP bez tego firma nie istnieje. Dlatego oferujemy pełne wsparcie w konfiguracji oraz nadzorowaniu kopii zapasowych danych Twojej firmy. Kopia zapasowa danych chroni Ciebie i Twoja firmę. 

Czy dane Twojej firmy są ważne?

Oczywiście, że są ważne. Tak odpowiada 100% pytanych. Jednak wiele firm nadal nie wykonuje kopii zapasowej danych swojej firmy. Czy wiesz, co zrobisz jeżeli utracisz dostęp do danych swoich klientów lub firmowej poczty? Nie musisz, odpowiadać na to pytanie jeżeli posiadasz kopie zapasową danych swojej firmy. Nic nie daje większego bezpieczeństwa, jak prawidłowe wykonanie kopii zapasowej danych Twojej firmy. 

3 podstawowe funkcje backpu, kopii zapasowej danych.

1

Gwarancja bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo Twoich danych firmowych to podstawa. Tylko prawidłowo skonfigurowany i nadzorowany backup gwarantuje pełne bezpieczeństwo Twoich danych.

2

Zachowanie ciągłości pracy

Kopia zapasowa danych umożliwia w awaryjnej sytuacji kontynuowanie pracy Twojej firmy. Dzięki kopii zapasowej będziesz mógł zachować ciągłość w obsłudze klientów Twojej firmy.

3

Odporność na zagrożenia

Posiadając kopię danych firmowych stajesz się odporniejszy na ewentualne zagrożenia z sieci. Doskonale jeżeli posiadasz programy antywirusowe, ale to nie to samo co kopia zapasowa. Dane Twojej firmy pozostaną bezpieczne.

Jak prawidłowo wykonywać kopię zapasową danych?

Każda kopia danych jest lepsza niż jej brak. Jednak przy wykonywaniu kopii zapasowej danych należy pamiętać o regularnym jej tworzeniu. Można tworzyć backup na pendrive kopiując ważne pliki po zakończeniu pracy. Są jednak skuteczniejsze metody, dające większe bezpieczeństwo danych Twojej firmy. Jednym z lepszych rozwiązań jest zastosowanie dedykowanego oprogramowania, które automatycznie w określonych godzinach zadba o wykonanie kopii zapasowej danych. 

Czy moja kopia danych wykonuje się prawidłowo?

Raz ustawiona kopia zapasowa danych to nie koniec. Należy regularnie dokonywać weryfikacji backupu. Sprawdzaj, czy kopia zapasowa wykonuje się prawidłowo. Sprawdzaj, czy zawiera wszystkie potrzebne dane. Sprawdzaj, czy kopia uwzględnia nowe programy i ich dane. Weryfikuj, czy wszystkie pliki użytkowników kopiowane są prawidłowo. Weryfikacja jest równie ważna jak sama konfiguracja kopii. Może się tak zdarzyć, że po aktualizacji systemu pewne pliki nie będą się kopiować. Dlatego należy regularnie weryfikować kopię zapasową danych.

Jeżeli potrzebujesz kopii zapasowej danych lub chcesz o tym porozmawiać.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.